Martha

Princezna afrického stylu

marthaNěkteří lidé se narodí do privilegované rodiny, zatímco jiní musí již od kolébky bojovat o přežití. Martha Ronke AYORINDE zažila obojí, a proto disponuje mimořádně silnou vůlí a láskou k životu. Narodila se v sedmdesátých letech do samého srdce historického jorubského království. Svého ducha zdědila z této skvělé africké kultury, která je známa a obdivována pro smysl pro přírodní krásu a lidskou důstojnost.


Díky studiu na prestižní jazykově zaměřené střední škole získala Martha ty nejlepší předpoklady pro život v mezinárodním prostředí? Jako absolventka nigerijské High School of Art v Lagos Sangros na Victoria Island absolvovala osmiletý kosmetický kurz, který se specializoval na kadeřnictví, péči o tělo, manikúru a pedikúru. Není tedy žádným překvapení, že již v raném věku se Martha zapojila do místního módního průmyslu. Na konci osmdesátých let pracovala jako modelka pro Tommyho Hilfigera a další italské značky. Její ctižádost ji dovedla až do vyšších vrstev společnosti. V devadesátých letech pracovala jako stážistka na Ministerstvu vnitra v Nigérii.


martha workPo opuštění přehlídkového mola se Martha rozhodla podnikat v oblasti módy, kosmetické péče a stylingu. Ve své zemi založila módní butik a kadeřnický salon a nakonec se stala akcionářkou a generální ředitelkou Crystal Palace Hotel v nigerijském městě Abuja. V roce 1999 však přišla velká změna v podobě stěhování do České republiky, která byla tou dobou stále poznamenána komunistickým režimem. Její matka, paní Julie Joke AYORINDE, se stala členkou diplomatického sboru na nigerijské ambasádě v Praze, a tak ji Martha následovala v tomto novém dobrodružství.

 

Nicméně ani v cizí zemi se Martha nevzdala svých podnikatelských ambicí. V roce 2000 otevřela salon Martha’s Inspiration v Praze, hlavním městě České republiky. Sláva tohoto centra pro krásu, péči a dobrý vkus rychle vzrostla. Jedním z důvodů pro takový úspěch je i to, že Martha používá jen vysoce kvalitní výrobky značek Iman, KeraCare, Kerastase, Revlon, Olive Oil, Dark & Lovely a L’Oréal, aby uspokojila i ty nejnáročnější zákazníky. Martha především propaguje speciální kosmetiku pro tmavou barvu pleti a snaží se udělat svůj salon místem setkávání pro všechny příznivce africké kultury, hudby a životního stylu.